top of page

O mně

Jmenuji se Markéta Vránová, narodila jsem se v Praze a jsem certifikovaný terapeut Introspektivní hypnózy a terapie TVP (Dr. José Luis Cabouli).

 

Už od dětství mě přitahovala témata nejen ezotericky zaměřená, ale také psychologická se zaměřením na komunikaci a mezilidské vztahy. V mé knihovně se během mládí postupně hromadily knihy, které mě, ať již vědomě či nevědomě, posouvaly na mé životní cestě dál. Ale jak už to bývá, s nástupem dospělosti se tento koníček stal pouhým koníčkem a můj pracovní život se začal ubírat zcela jiným směrem. Tím ryze praktickým.

 

Po mnoho let jsem se pohybovala ve světě marketingu a public relations, a to jak na straně klienta, tak na straně agentury a v neposlední řadě ve světě podnikání. To vše bylo období, kdy jsem získala nejen mnoho nových znalostí a zkušeností, ale bylo to také období, kdy jsem se musela vypořádávat se svými vnitřními strachy a pochybami. S příchodem dětí jsem se jako žena musela také naučit skloubit práci a rodinu, což bývá mnohdy věcí náročnou. Naštěstí mám po svém boku manžela a rodinu, která mi vždy byla a je velkou oporou.

 

Můj život se výrazně začal měnit s vážným onemocněním mé milované babičky, kdy jí lékaři sdělili, že jí zbývá jen pár měsíců života. Svět se v ten okamžik jakoby zastavil. Celá rodina se doslova semkla, aby babičku mohla doprovázet až do posledního momentu. To období bylo pro všechny náročné, ale jak už to chodí, mělo nás i něco naučit.

Během té doby jsem se opět začala "probouzet". Najednou mi běžné problémy přišly nepodstatné. Mé životní priority se mi začaly doslova měnit před očima. Najednou jsem byla schopná najít i čas sama pro sebe, čas na mnoho nových a zajímavých knížek, které mi pomáhaly překonávat toto nelehké životní období a mnohdy mi dávaly odpovědi na otázky, které jsem v danou chvíli hledala.

IMG_1433_edited.jpg

Učila jsem se od nejlepších 

Vždy jsem se řídila mottem, že náhody neexistují a že vše se děje z nějakého důvodu. Toto se mi mnohokrát v životě potvrdilo. Po smrti babičky jsem si více a více kladla otázku, zdali práce, kterou dělám má vůbec nějaký smysl. Ano, smysl měla, ale bohužel nikoliv už pro mě. Někde uvnitř jsem už dlouho cítila a věděla, že bych chtěla pomáhat lidem. Ale jak? Hlavou se mi honily různé nápady, ale stále to nebylo ono. Čím více jsem přemýšlela, tím více nápadů ubývalo. Nakonec jsem skončila u toho, že uvidím, co mi život a osud sám přinese. Jen jsem měla oči a srdce otevřené. A on skutečně přinesl. Koronavir a lockdown.

A najednou se můj život zastavil podruhé. Děti doma, výuka online, obavy z toho, co se bude dít dál. Ale protože jsem byla vždy optimista, vzala jsem si z toho to dobré. Konečně byl zase čas více přemýšlet nad svým vlastním životem, objevovat a také se naučit něco nového. Vše začalo studiem tradiční čínské medicíny, kdy jsem začala zjišťovat, jak moc jsou mi principy její filozofie a jejímu přístupu k léčbě člověka blízké. Do toho jsem objevila čirou náhodou (což věřím, že nebyla náhoda) něco, co mě ovšem zaujalo mnohem více. Byly to nahrávky sezení amerických terapeutů Alby Weinman (www.albaweinman.com) a Antonia Sangia (www.antoniosangio.com), kteří v nich používají Introspektivní hypnózu a terapii TVP (PLT) od Dr. Josého Luise Cabouliho. Byla jsem zcela fascinovaná tím, co se během jejich sezení s klienty odehrávalo a jaké byly následné reakce po sezení. A jednoho dne to přišlo. Naprosto jasný pocit, že toto je přesně to, co bych chtěla umět. Najednou mi vše začalo dávat smysl a já věděla, že to je to, co jsem celý život hledala. 

Ovšem mělo to háček. Studium probíhalo pouze v angličtině, což pro mě bylo mimořádnou výzvou v daný moment. Zvládnu to? Musím! A zvládla jsem to. Protože když člověk něco opravdu chce a jde za tím, tak to zkrátka vyjít musí.

Terapeutů Introspektivní hypnózy s metody TVP (Dr. José Luis Cabouli) celosvětově přibývá, ale Česká republika zatím na seznamu zemí chyběla. Jsem proto šťastná a vděčná osudu, že mám nyní možnost tyto terapie nabízet a poskytovat lidemi v naší zemi. Věřím, že objevíte kouzlo a sílu těchto terapií i vy.

Abyste si sami mohli udělat představu, jak moc hluboký prožitek to může být, podívejte se na výňatek z mé osobní terapie, kterou jsem absolvovala v rámci studia a kterou vedl můj učitel a terapeut Antonio Sangio.

bottom of page